Botë

 
 
Titulli Koha Vendi Sekcioni Video Audio Fotografitë Shkarko
Barcelona gati të rikthejë në skuadër talentin Garcia! 06-03-2020 15:09 Prishtinë Sport
Koronavirus prek të gjithë ekipin e futbollit, 25 përsona pozitivë dhe izolohen 06-03-2020 10:38 Prishtinë Sport
Astronauti që eci për herë të parë në hapësirë 06-03-2020 07:54 Prishtinë Lajme
​96 vjet nga vdekja e “Dantes së shekullit 20” 06-03-2020 07:50 Prishtinë Lajme
​Ja si u krijua Shërbimi Sekret në SHBA 06-03-2020 07:47 Prishtinë Lajme
​Arrestimet tronditin Australinë, skenar i njëjtë si në SHBA? – video 06-03-2020 00:52 Kanbera Lajme
​KE propozon rritje të buxhetit të fondeve IPA për Ballkanin Perëndimor 06-03-2020 00:38 Bruksel Lajme
​Biden akuzon Trump se po e shndërron Amerikën në "fushëbetejë" 06-03-2020 00:30 Filadelfia Lajme
​Polonia miraton ligjin që kërkon zgjedhje presidenciale në qershor 06-03-2020 00:19 Varshavë Lajme
​BE kundër kthimit të Rusisë në G7 06-03-2020 00:10 Bruksel Lajme
​Banka Botërore paralajmëron për mungesën e fondeve për më të varfrit 06-02-2020 18:09 Uashington Ekonomi
​Koronavirusi ishte në Evropë shumë më herët 06-02-2020 17:41 Romë Shëndetësi
​Grevë virtuale e punonjësve të Facebook për shkak të njoftimeve të Trump 06-02-2020 17:30 Redmond Lajme
​Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit të SHBA-së 06-02-2020 17:03 Uashington Lajme
Klopp paralajmëron rivalët para rifillimit të Premierligës 06-02-2020 16:21 Prishtinë Sport
Edhe Bosnje-Hercegovina mbyll para kohe sezonin 06-02-2020 16:00 Prishtinë Sport
Inter rikthen interesimin për Werner 06-02-2020 14:31 Prishtinë Sport
Pesë futbollistë të Barcelonës ishin të infektuar me koronavirus 06-02-2020 13:44 Prishtinë Sport
Funerali i George Floydit, Mayweatheri paguan të gjitha shpenzimet 06-02-2020 13:09 Prishtinë Sport
Gattuso në zi, humb njeriun e familjes 06-02-2020 12:36 Prishtinë Siguri
Guardiola ëndërron të drejtojë një ekip kombëtar 06-02-2020 12:20 Prishtinë Sport
Nainggolan ëndërron kthimin te Roma, Interi nuk pranon ta huazojë 06-02-2020 11:52 Prishtinë Sport
Lindja e Republikës italiane 06-02-2020 07:17 Prishtinë Lajme
​Serie A, 124 ndeshje për 44 ditë 06-01-2020 22:46 Romë Sport
​Wartburg 353, kopja e parë e limuzinës popullore gjermano-lindore, e prodhuar më 1 qershor 1966 06-01-2020 22:33 Berlin Teknologji
​Spanja pa asnjë rast me COVID-19, për herë të parë prej marsit 06-01-2020 21:54 Madrid Shëndetësi
​Arrestohet vajza e kryebashkiakut të Nju Jorkut 06-01-2020 20:23 Nju Jork Magazina
​Bota shqetësohet për COVID-19, në Kongo shpërthen epidemia e re 06-01-2020 19:46 Kinshasa Shëndetësi
​Zjarr para Shtëpisë së Bardhë, digjet kisha presidenciale në Uashington - video 06-01-2020 18:25 Uashington Lajme
​Khan i kërkon Johnsonit shtyrjen e tranzicionit postBrexit 06-01-2020 16:39 Londër Lajme
Levada Center: Vazhdon të bie mbështetja e rusëve për presidentin Putinin 06-01-2020 14:59 Prishtinë Lajme
​Në Stamboll hapen dy spitale për COVID-19 05-31-2020 22:42 Stamboll Lajme
​Clint Eastwood feston datëlindjen e 90, nuk mendon të pensionohet nga bota e filmit 05-31-2020 22:36 Los Anxhelos Magazina
​Në Berlin dhe Londër qindra protestues për shkak të vdekjes së George Floyd 05-31-2020 22:24 Berlin/Londër Lajme
​SpaceX thyen dominimin rus në hapësirë 05-31-2020 22:07 Moskë Teknologji
​Balotelli "iu rroket" mediave: Ju keni kamera, nuk jam i padukshëm 05-31-2020 21:37 Breshia Sport
​SHBA: Lejohet shpërndarja e 3.000 trupave për shkak të protestës 05-31-2020 16:36 Atlanta Lajme
​Papa Françesku: Pandemia duhet të zgjojë dëshirën për të shërbyer 05-31-2020 16:22 Vatikan Lajme
​Barnier: Britania e Madhe u tërhoq nga angazhimet për Brexit 05-31-2020 16:19 Londër Lajme
​31 maji, Dita Botërore pa Duhan 05-31-2020 07:16 Prishtinë Nacionale
Marina ruse merr nëndetësen e radhës Borei-A 05-30-2020 22:05 Prishtinë Lajme
Covid-19, Rusia gati 400 mijë raste 05-30-2020 21:41 Prishtinë Lajme
Franca gati për sezonin turistik: Nga e marta hapen baret, restorantet, plazhet dhe parqet 05-30-2020 21:24 Prishtinë Lajme
Trump paralajmëron protestuesit: Do të përballeni me qen të egër dhe armë 05-30-2020 21:17 Prishtinë Lajme
Aksident fatal në Itali, vdesin dy vajza që u aksidentuan me një veturë të shqiptarëve 05-30-2020 20:43 Prishtinë Lajme
Në Itali raportohen 111 viktima të reja nga COVID-19 05-30-2020 19:55 Prishtinë Lajme
Nga e hëna rifillojnë fluturimet e brendshme në Turqi 05-30-2020 19:27 Prishtinë Lajme
BE: ShBA-ja të rishikojë vendimin për tërheqjen nga OBSh-ja 05-30-2020 18:53 Prishtinë Lajme
Rojat bregdetare shpëtojnë dhjetëra migrantë në Spanjë 05-30-2020 18:44 Prishtinë Lajme
Qeveria britaneze jep lejën, Premier Ligë rifillon më 17 qershor 05-30-2020 18:09 Prishtinë Sport
 
 
 
 
Mbylle Fajlli nuk egziston ose ju nuk keni qasje ta shkarkoni atë. Ju lutemi kontaktojeni agjencionin!